CELEBRITY, KTORÉ ODMIETLI ŽIVOT MENIACE ÚLOHY

Autor: Radovan Čipka | 24.5.2019 o 22:01 | Karma článku: 1,54 | Prečítané:  555x

ČASTO SA NÁJDU IKONICKÉ FILMY, KDE HLAVNÉ POSTAVY STVÁRNIL IKONICKÍ HERCI. VIETE SI PREDSTAVIŤ, ŽE BY NA ICH MIESTE STÁL NIEKTO INÝ? V NIEKOĽKÝCH PRÍPADOCH SA TO SKORO STALO.

Viete si predstaviť, že by Rose v Titanicu stvárnil niekto iný, ako Kate? Viete si predstaviť Seana Conneryho vo fantasy filme? Alebo Nathashu Romanov v tele úplne inej herečky?

Zopár členov Hollywoodskej smotánky zahodilo svoju šancu na život meniace role, niekedy nemali čas, pretože boli súčasťou iného projektu, občas sa im film nepozdával a boli aj takí, ktorým sa nechcelo. Pre tento článok som vybral 10 hercov, ktorí odmietli role v slávnych filmoch.

 

#10 EMMA WATSON

Emmu Watson všetci poznáme predovšetkým, ako mladú čarodejníčku zo Strednej školy čarodejníckej alebo ako krásku, ktorá sa zamiluje do zvieraťa. Práve príprava na rolu vo filme Kráska a zviera, ťažký tréning, tanečné hodiny, hodiny spevu, ju zaneprázdnili tak, že odmietla rolu v muzikáli Lala land.

Druhou alternatívou pre režiséra bola herečka Emma Stone, ktorá za túto úlohu vyhrala Oskara a posunula svoju kariéru o level vyššie. Možno, keby Watson neodmietla túto úlohu na poličku k svojim oceneniam si mohla pridať aj Oskara.

 

#9 EMILY BLUNT

Emily prijala úlohu vo filme Gulliverové cesty a tak prepustila svoju úlohu v Marveláckom filme Avengers inej herečke. Prvou voľbou však nebol nikto iný, ako Emily, ktorá dostala život meniacu ponuku zahrať si najsexi členku Odvetného teamu – Nathashu Romanov (Scarlett Johansson). Okrem účasti na projekte Avengers sa Scarlett môže tešiť z prichádzajúceho filmu Black Widow.

Avengers, ako veľkorozpočtová séria filmov, zabezpečil pre svojich hercov dlhodobú a veľmi dobre platenú prácu. Samotná Black Widow si domov odniesla niečo málo cez 20 miliónov dolárov len za posledný film Endgame.

O to smutnejší je tento fakt, že pár rokov pred Emily sa chrbtom k Marvelu otočil aj jej manžel. John Krasinski dostal možnosť zahrať si pravdepodobne najobľúbenejšiu postavu medzi fanúšikmi - Kapitána Ameriku. Túto úlohu však odmietol, pretože sa mu nezdal scenár. Ako sám neskôr povedal, keby aj prijal túto rolu, pripravilo by ho to o možnosť zúčastniť sa na viacerých skvelých projektoch, ako napríklad Tiché miesta.

 

#8 GWENETH PALTROW

Gweneth je známa napríklad organizátorka života Starka vo filme Iron Man, kde stvárnila jeho životnú partnerku Pepper Potts. Je škoda, že v posledných filmoch tejto brilantnej herečke dali tak málo priestoru. Herečka sa napokon rozhodla opustiť svetlá Hollywoodu a na čas sa utiahnuť do úzadia.

Určite každého prekvapí, že partnerka okovaného superhrdinu odmietla jednu z najikonickejších rolí vôbec. Jednalo sa o síce o poznanie menej heroickú postavu, ale za to nesmierne kladne hodnotenú. Kate Winslet nebola vôbec prvou alternatívou pre tvorcov Titanicu. Tejto úlohy sa mala ujať práve Paltrow a jej partnerom nemal byť Leonardo, ale jeho herecký kolega z filmu Vlk z Wall Sreet, Matthew McConaughey. Viete si predstaviť Gweneth ako Rose a Matthewa ako Jacka?

 

#7 SEAN CONNERY

Sean spravil niekoľko „pochybných“ rozhodnutí ohľadom svojej kariéry. To, ktoré ho prenasleduje asi najviac je, že sa vzdal astronomického šeku na niekoľko miliónov dolárov a istú úlohu v najväčšom fantasy filme všetkých čias.

Áno, presne tak Sean bol prvou alternatívou pre režiséra filmu Pán Prsteňov a nemal si zahrať nikoho iného, ako Gandalfa!

Sean takto mohol zarobiť 10 miliónov dolárov + 15% z celkového zárobku trilógie. Ani po prečítaní kníh Pána Prsteňov a scenáru nezmenil názor. Povedal, že filmu a postave tak celkom nechápe. S odstupom času prehlásil, že Ian sa na rolu hodil bravúrne a vo filme bol excelentný. O tom sa nedá pochybovať, ani tvrdiť opak. Naozaj bol.

 

#6 WILL SMITH

Matrix je neuveriteľný film. Skvelá zápletka, spletitý dej, skvelé efekty a super obsadenie. Viete si predstaviť, že by bol Neo černochom? Nie? No, to sa takmer stalo, pretože Keanu Reeves nebol  prvý, komu túto úlohu ponúkli. Áno, presne tak, Will mal byť Neo.

Čo je horšie? Will túto rolu odmietol kvôli účasti na projekte Wild Wild West, ktorý sa stal jedným z najhorších filmov v jeho kariére. Will dokonca tvrdí, že sa jednalo o to NAJHORŠIE rozhodnutie, ktoré ohľadom svojej dlhoročnej kariéry urobil. Kto vie, ako by vyzerala, keby si to dvakrát rozmysel. O Wild Wild West prehlásil: „Nie som na to vôbec hrdý“. Čo si myslíte vy? Má čo ľutovať alebo patríte k ľuďom, ktorým sa Wil Wild West páčil? 

 

#5 SELENA GOMEZ

Selena je megastar, ktorá je zvyknutá vystupovať pred davom, zapĺňajúcim veľké štadióny. Rada prijíma výzvy, ale taktiež nemá problém povedať NIE. Vďaka jednému takémuto NIE, predala rolu, do ktorej ju režisér chcel dosadiť, svojej bývalej najlepšej priateľke Demi Lovato.

Selena sa najskôr chcela stabilizovať v šoubiznise pred tým, ako vezme takú veľkú rolu. Jej hlavným cieľom bolo predovšetkým produkovať hudbu a tomu sa v tom období aj aktívne venovala. Hudobný šoubiznis jej zabral priveľa času na to, aby si našla čas na teenagerský filmový projekt Camp Rock a tak Mitchie prijala telo Demi Lovato.

 

#4 JIM CARREY

Žlté oči, zelené chlpy, nenávisť voči malým ľudkom a túžba po zničení Vianoc. Zatiaľ, čo vo filme Grinch, Jim takmer zničil Vianoce, v úplne inom dostal možnosť všetko odčiniť a zachrániť ich. Hra zápornej postavy nenávidiacej sviatky mu však pripadala zábavnejšia.

Carrey odmietol rolu vo filme Alf a tým dal možnosť režisérovi obsadiť Willa Ferrella. Ja ťažké si v tejto pozícii predstaviť niekoho iného, ako jeho. Je to jeden z tých klasických vianočných filmov, ktoré sa len ťažko dajú vzhliadnuť bez smiechu. Will určite stvárnil elfa Buddyho brilantne a nezabudnuteľne.

Príprava na film zabrala neuveriteľných desať rokov. Jim sa rozhodol nečakať a zobrať iné menšie a väčšie práce. Našťastie pre celý filmový team nastúpil na scénu Ferrell.  

 

#3 JULIA ROBERTS

Chybe, ktorú Julia v tomto prípade urobila sa minimálne jedna osoba s istotou teší. Sandra Bullock. Sandra vyhrala zlato, keď sa rozhodla podpísať kontrakt v roku 2009. Za túto úlohu vyhrala niekoľko ocenení a domov si odniesla napríklad Oskara, Screen Actors Guild Award a Zlatý glóbus, za najlepšiu herečku.

Od tohto momentu sa jej kariéra naozaj odštartovala a stala sa najlepšie platenou herečkou vôbec.

No, popravde, asi by som si dal facku, keby som takúto možnosť odmietol tak, ako Julia. Takto predala svoju rolu Leigh Anne Tuohy vo filme The Blind side a stratila všetky výhody, ktoré z nej následne vyplynuli. Julia sa aj napriek tomu dokázala udržať v biznise, aj keď o nej už tak veľa nepočujeme.

Pre Sandru to bol veľmi riskantný krok, za film mala o polovicu menší šek, ako bola zvyknutá, ale všetko sa jej to napokon vykompenzovalo v podieloch, oceneniach a posunutí kariéry o niekoľko stupňov.  

 

#2 ANGELINA JOLIE

Angelina je druhou herečkou, ktorá predala štafetu Sandre Bullock. Jolie vždy napredovala svojou kariérou sebaisto, dravo a dostala sa k nespočetnému množstvu ikonických rolí. To však neznamená, že vo svojej kariére neurobila aj zlé rozhodnutia. Ako som už napísal, je v našom zozname druhou herečkou, ktorá predala štafetu Sandre Bullock a otvorila pre ňu nekonečný priestor vesmíru.

Bullock dostala možnosť zahrať si po boku Georga Clooneyho vo filme z prostredia vesmíru Gravitácia. Bol to skutočne veľkolepý film, ale hlavné postavy mali byť stvárnené úplne iným párom ľudí. Dvaja ľudia vo vesmíre mali obývať stanicu v telách Jolie a Iron Mana – Robert Downey jr.

Ja osobne som rád, že film bol obsadený tak, ako bol. Zdá sa mi, že medzi Sandrou a Georgom je omnoho viac chémie. Vo filme im to dokonale ladilo a vďaka tomu sa z toho stal najobľúbenejší film mnohých ľudí.

 

#1 NICOLAS CAGE

Spomínate si, ako ste pred chvíľou čítali o Gandalfovi Connery? Tak, ako Sean odmietol úlohu Gandalfa, rovnako si ju nechal preplávať medzi prstami aj finančne maximálne nezodpovedný herec Nicolas. Už v tej dobe mal finančné problémy, neplatil dane a hrozilo mu zabavenie majetku. Preto si musel trhať vlasy, keď sa vzdal role Aragorna v masívne zarábajúcom filme.

Rola bola predaná spoluhercovi Viggovi Mortensenovi. Buďme k sebe úprimní! Viggo je určite oveľa lepšia voľba, ako Nikolas a neviem si predstaviť, že by mal Aragorn tvár niekoho iného.

Prečo sa vzdal tohto projektu? Nikolas prehlásil, že v tej dobe sa v jeho živote dialo priveľa a nemohol si dovoliť od povinností odísť žiť na celé tri roky na Nový Zéland. Nikolas však ani trochu nie je sklamaný. Hovorí, že nenávidí, keď sa musí pozerať na filmy, v ktorých hrá a tak teraz môže patriť medzi top fanúšikov Pána Prsteňov bez výčitiek svedomia.

 

Myslíte si, že by kariéra týchto hercov vyzerala inakšie, keby sa rozhodli role prijať? Urobili dobré rozhodnutia alebo by ste sa na ich miestne zachovali inak?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prežili by ste deň len so sto vecami? My sme to skúsili

Tri redaktorky sa rozhodli vyskúšať minimalistický experiment.


Už ste čítali?